Realitní poradna

Družstevní byty a převody

Realitní on-line poradna OrangeReal.cz je určena všem návštěvníkům našich stránek. S konkrétním dotazem týkajícího se realitní problematiky, se obraťte on-line na naše odborníky, v nejkratším možném termínu Vám odpovíme (také v kopii na Vámi uvedený  email). Nabízíme též osobní Konzultační a poradenský servis.

Položit dotaz


Dobrý den, moje maminka je členkou družstva a majitelkou družstevního podílu v bytovém družstvu. Je na ní napsaná smlouva. Můj otec s námi nežije, ale je stále manžel mámy. Byt získali společně. Chci se zeptat, jak postupovat při převodu družstevního podílu, v případě sepsání DOHODY O PŘEVODU DRUŽSTEVNÍHO PODÍLU ČLENA BYTOVÉHO DRUŽSTVA, při které by měl přejít tento podíl na mě, jako na dceru. Zda musí podepisovat jen maminka nebo i otec (společné jmění manželů), s tím. že táta už v družstvu papírově ale nefiguruje. Děkuji za odpověď.

Odpověď z: | Kategorie: Družstevní byty a převody

Dobrý den,
bohužel netuším, zda měli Vaši rodiče rozdělen majetek, či je stále v SJM. V případě, že k rozdělení nedošlo, bude družstvo požadovat podpis obou rodičů na smlouvě o převodu družstevních podílů