Realitní poradna

Družstevní byty a převody

Realitní on-line poradna OrangeReal.cz je určena všem návštěvníkům našich stránek. S konkrétním dotazem týkajícího se realitní problematiky, se obraťte on-line na naše odborníky, v nejkratším možném termínu Vám odpovíme (také v kopii na Vámi uvedený  email). Nabízíme též osobní Konzultační a poradenský servis.

Položit dotaz


Dobrý den, prosím o radu k případu. Rodiče předvedli družstevní podíl k bytu na jedno ze svých dvou dětí bez vědomí toho druhého, které se o tom dozvědělo až při úmrtí jednoho z rodičů. Lze takto postupovat a pokud ne, jak je možné to napadnout? Děkuji.

Odpověď z: | Kategorie: Družstevní byty a převody

Dobrý den,

rodiče mohou darovat za svého života libovolně jakoukoliv nemovitou i movitou věc, kterémukoliv z dětí, dle vlastního uvážení.  Při dědickém řízení se řeší pouze majetek, jenž zůstavitel/zemřelý vlastnil ke dni svého úmrtí, bez jakýchkoliv pochybností.

Vzhledem k tomu, že neznám bližší podrobnosti a Vy máte pravděpodobně pochybnosti o správnosti dědického řízení, mohu pouze doporučit, obrátit se na advokátní kancelář, ideálně v místě Vašeho bydliště, která by byla Vámi obeznámena o podrobnostech případu a následně se případně svých práv domáhat soudní cestou.