Realitní poradna

Dobry den, jak mam postupovat pri prevzeti bytu od najemce cca po roce, pokud najemce hned prvni mesic zpusobil vytopeni kuchynske linky pres tekouci baterii (pri predavani bytu do najmu bylo vse v poradku), zateklo do kuchynske desky, co nejde hned poznat k jake skode doslo (je nova drevena), pokud mam obavy, ze se tato vada projevi az casem? Novou baterii jsem koupila ja. Dekuji

Dobrý den,

veškeré plnění z nedodržení dohodnutých ujednání v nájemní smlouvě musí být součástí této nájemní smlouvy, je vhodné mít od nájemníka složenou kauci, pro případ vyrovnání škod, které nastaly v průběhu pronájmu vinou nájemníka. Pokud se tak nestalo a v nájemní smlouvě nemáte uvedeno plnění ze strany nájemníka, upravuje tuto problematiku ustanovení Občanský zákoník v platném znění. Nejjednodušší je domluvit se přímo na nějakém kompromisu s nájemcem, v opačném případě musím bohužel konstatovat, že Vaše možnosti na náhradu případné škody, jsou velmi omezené i přes to, že jste v právu.

Nabízí se možnost domáhání svých práv soudní cestou. Ovšem tato je velmi zdlouhavá a možnosti dokládání skutečností jsou nesnadné.

Přeji hodně štěstí.